Otázky a odpovědi

S vozíkem Croozer dostanete nejen tažnou tyč, ale golfové a joggingové kolečko. Proto můžete vozík využít jako plnohodnotný kočár (třeba na dovolené) nebo můžete vyrazit do města, na brusle nebo si jít zaběhat. Madlo a vlaječka jsou samozřejmostí, dále dva adaptéry na kolo (to aby se partneři mohli vystřídat v tažení) a náhradní duši pro případ defektu.

Jednomístný 737 - d. 106 cm x š. 70 cm x v. 81 cm, váha 15 kg, nosnost 35 kg
Dvoumístný 535 - d. 106 cm x š. 84 cm x v. 81 cm, váha 15 kg, nosnost 40 kg
Ve složeném stavu mají vozíky na délku 109 cm a na výšku 26 cm. Šířka se nemění.

Váha je vyšší než u některých vozíků jiných značek. Ale je to dáno velkým užitným prostorem pro dítě i pro náklad (sto litrový zavazadlový prostor u modelu 535 mluví za vše) a taky velmi bytelnou konstrukcí vozíku.

Ve vozíku mohou jezdit děti téměř od prvních dnů po narození.  Samozřejmě berte se rezervou, vozík v tomto není schopen plně nahradit kočár, kde dítě leží s rovnými zády! Ale s použitím Webber Baby Seatu a podpěrou hlavy zde opravdu mohou jezdit od malička.

Věkově není vozík omezen - prostě dokud vozík utáhnete a dítě v něm chce být, tak vozte. Výrobcem je určena maximální nostost na 35 kg u 737 (resp. 40 kg u 535).

Při běžné jízdě na silnici i v terénu - ne! Beru v potaz, že v něm máte svoje děti a že nejedete závody ve sjezdu. I z vlastní zkušenosti víme, že ne vždy člověk postřehne všechny překážky a tak se stane, třeba jako nám, že nejdete na stojan od dopravní značky. Vozík chvíli jede jen po jednom kole, ale vzhledem k dobře položenému těžišti ( děti sedí až pod jeho úrovní) se zase vrátí na dvě a v klidu pokračuje dál.

Ano. Vozík je ušitý z velmi kvalitní nepromokavé látky. Ze předu, přes ochranou síťku je se dá natáhnout průhledná slída, která zabraní větru, vodí, prachu, aby obtěžovali vaše děti.

Z vlastní zkušenosti víme, že my ač promoklí na kost, děti si seděli pěkně v suchu a teple.

Vozík lze otevřít nejen zepředu, ale i zezadu, proto v něm neustále proudí čerstvý vzduch. Nemusíte mít strach, že se děti uvaří.

Složení a rozebrání vozíků zabere opravdu jen pár minut. Není potřeba žádný klíč, vše je řešeno závlačkami a rychloupínáky. Je to čistá a rychlá práce.

Ne. Ale z vlastní zkušenosti víme, že to není potřeba. S vozíkem se stejně nepouštíte do žádného těžkého terénu. I odpružené vozíky mají zdvih do pěti centimetrů, tak i tyto s dětmi pěkně hází. Prostě je jednodušší před jízdou do terénu trochu upustit tlak v pneumatikách, případně namontovat pneu s větší šířkou.

Na vozíky Croozer se dá dokoupit neoriginální systém pružení. Bohužel přináší pár podstatných nevýhod: nutnost demontáže parkovacích brzd, rozšíření vozíků o 4 cm a zvýšení váhy.

 • je skladný
 • je lehce a rychle složený a rozložený
 • má bohaté vybavení (na dovolenou již nemusíte brát další kočár)
 • děti v něm mají spoustu místa na hračky, jídlo i spánek (i naše 1,5 roční dvojčata si v něm ráda dvakrát za den bucnou)
 • vy v něm máte spoustu místa na věci (již se nemusíte tahat s baťohem na zádech)
 • je bezpečný, má nízko těžiště, proto se nepřevrátí. Dítě je připoutáno pětibodovými pásy, tak z vozíku nemůže vypadnout.
 • vozík je konstruován tak, že se děti nemohou o konstrukci vozíku udeřit nebo se dotknout točících se kol.
 • děti nemusí mít helmu
 • ve vozíku je teplo a sucho
 • děti jsou v něm většinou tak spokojené, že si do něj sami vlezou, hrají si a čekají, kdy už se konečně pojede dál
 • děti z vozíku krásně vidí na všechny strany
 • za vámi nebo vedle vás jedoucí partner může děti kontrolovat nebo s nimi komunikovat
 • vozík zapřažený za kolo vám nezmění vaše těžiště, proto je to vhodný způsob přepravy dětí i pro začínající cyklisty nebo ty, kteří si nejsou na kole úplně jistí
 • při běhu nebo bruslení vám vozík dopřává pocit volnosti
  a rychlosti
 • jedete-li s vozíkem po silnici, jste díky praporku a velikosti vozíku již z dálky vidět - nejste jen obyčejný cyklista a řidiči vás objíždí s větší opatrností

Dobrá otázka, bohužel asi na ni téměř nikdo nezná správnou odpověď. Vyhlášku si každý vykládá jinak. Zkušenosti jsou ovšem takové, že snad ještě nikdy nikoho policisté nezastavili kvůli jízdě s vozíkem po silnici.

Máte-li vozík zapřažený za kolem - brzdíte kolem. Pokud stojíte, tak má dvě parkovací brzdy, které zaaretují kola. Jedete-li s joggingovým nebo golfovým kolečkem, je brzdění pouze na vašich silách. Přídavnou brzdu na přibrzďování bohužel nemá. Je to dáno jednoduchou, ale funkční konstrukcí vozíku.

Z vlastní zkušenosti víme, že při chůzi to není tak nutné. Na bruslích by se brzda občas hodila, ale když ji nemám, tak s tím musím počítat. Není problém zabrzdit i bez ní.

Ano, ve většině případů jde do obou typů vozíků dát dětská autosedačka typu vajíčko. Ovšem do dvoumístného pouze za předpokladu, že v něm jede pouze dítě v autosedačce. Vajíčko zabere více místa, tak se tam již druhé dítě pohodlně nevejde.

Ano, mohou v něm jet děti, kdy obě jsou ve Webber Baby Seatu, kdy jedno je v Webber Baby Seatu a jedno již je starší samostatně sedící a v posledním případě samozřejmě i dvě děti již samostatně sedící.

Upozorňujeme, že připojení vozíků je primárně určeno pro kola s rychloupínákem. Dále jdou VĚTŠINOU bez problému použít na kola s pevnou osou o průměru 9 mm. S koly se zapuštěnou osou a osou většího průměru může být problém a je třeba montáž vyzkoušet.